• Köyceğiz MUĞLA
Lazer Epilasyon

 
Sultaniye Kaplıcaları Roma dönemlerinde hastane olarak kullanılmıştır.
Hatta Bu bölgenin girişinde ise ''Tanrılar adına buraya ölüm giremez'' diye büyük harflerle yazılmıştır ve bu nedenle Sultaniye Kaplıcalarının bulunduğu dağın adına da Ölemez dağı denmiştir. 
 Türkiye'nin gezginlerinin en çok tercih ettiği manzaralara sahip Köyceğiz'den Ekincik yoluna girdiğinizde 12km sonra Sultaniye Kaplıcalarına ulaşabilirsiniz, hem dinlenir hem sağlık bulabilirsiniz.
 
 
Çam ormanları ve Köyceğiz Gölü kenarında bulunan sazlıklarda yüzlerce kuş çeşidinin yaşadığı bir kuş cennetidir aslında, yılın belli aylarında kuş gözlemcilerinin gezi ve araştırma programlarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
 

Sultaniye Kaplıcası Endonezya’daki Dünya’nın en büyük kaplıcasından sonraki 2. Büyük radyoaktif kaplıcadır.

Sağşıl açısından çok önemli bir özelliğe sahip olan Sultaniye Kaplıcası suyunda kalsiyum sülfat, kalsiyum sülfürür, kalsiyum klorür ve radon içermektedir. Kaplıcanın suyu 39 derecedir. Ve tedavi amaçlı bir çok ziyaretçiye hizmet vermektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı Sultaniye Kaplıcaları’nın iyi geldiği rahatsızlıklar:

Romatizma hastalıkları,
Deri hastalıkları,
Kalp ve kan dolaşımı,
Solunum yolları hastalıkları,
Kadın hastalıkları,
Böbrek ve idrar yolları hastalıkları,
Mide ve bağırsak hastalıkları,
Sinir ve kas yorgunluğu ‘bünyesel yorgunluk’,
Sinirsel hastalık,
Eklem ve kireçlenme hastalığı,
Göz hastalıkları,
Ameliyat sonrası rahatsızlıklar,
Beslenme bozukluğu rahatsızlığı.

 

 

 

 

 

Sultaniye Kaplıcalarına her yıl milyonlarca yerli yabancı turist akın etmekte, tekne turlarıyla yada karayolu ile ulaşılabilen Sultaniye Kaplıcalarında ziyaretçiler şifalı sulara girerken birde kükürtlü çamur banyolarında güzellik seansları yaparak eğlenmektedir, sonrasında Köyceğiz Gölüne  atlayarak çamurlarını temizlemektedirler. Çevresinde bulunan kaynak suyu Karaciğer,safra kesesi, ve bağırsak hastalıkları olanlar için birebir olduğu tespit edilmiştir.

 

 

Köyceğiz Sultaniye Kaplıcalarına ulaşmak çok kolay; kendi arabanızla gitmek istiyorsanız Muğla Antalya karayolunu takip edin ve Köyceğiz gelirken Döğüşbelen sapağından giriş yaparak Ekincik’e doğru gitmelisiniz. Ayrıca Köyceğiz’in içinden de Sultaniye Kaplıcalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz hemde Köyceğiz’i gezmiş olursunuz. Köyceğiz Gölünün kenarından ilerlerken 12 km sonra Sultaniye Kaplıcalarına ulaşacaksınız.

 

 

 

google koycegiz, koycegiz, koycegizde oteller, koycegizde hava durumu, koycegiz hakkında, koycegiz info, koycegiz nerede, koycegiz neresi, koycegizde ne meshur, koycegizde hayat, koycegizde ev fiyatları, köyceğiz, koycegiz fotografları, koycegiz google, hotels in koycegiz, booking koycegiz, koycegiz sultaniye kaplicalari, koycegizde gezilecek yerler, koycegiz nerede, koycegiz arsa fiyatlari, koycegiz ev fiyatlari, koycegiz otelleri, koycegizde kiralik villa

ÖNERİLEN MEKANLAR