Plaj Hentbolu

Tanıtım


Köyceğiz Plaj Hentbolü' nde unutulmaz bir yeri olan Merhum Yaşar Sevim Hocamızı Saygı İle Anıyoruz.

Mükemmel bir yaz aktivitesi olan “Plaj Hentbolü” 1998 yılında Üniversiteler Spor Federasyonu ve Köyceğiz Belediyesi'nin işbirliği ile ilk defa Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde yapıldı.

           Dönemin Belediye Başkanı Sayın Orhan Koroğlu'nun desteği Prof.Dr.Yaşar Sevim ve arkadaşlarının katkısı ile başlayan Plaj Hentbolü ülkemizde büyük bir ilgi gördü.

           Bugün Üniversiteler Spor Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Kemal Tamer ve bu organizasyonu 1999'dan itibaren mükemmel desteği ile yürüten Belediye Başkanı Sayın Salih ERBAY, 30'dan fazla bayan ve erkek takımın katıldığı uluslararası bir organizasyona dönüştürdü. Özellikle Köyceğiz Plaj Hentbolü Şampiyonası'nın Türkiye'nin en büyük plaj organizasyonuna dönüşmesindeki temel unsur, tüm hentbolcuların-üniversitelerin ve sponsorların bu organizasyona gerçek spor erdemliliği anlayışı içinde yaklaşmaları ve desteklerini sağlamalarından kaynaklanmıştır.Köyceğiz Uluslararası Open Beach Handball Şampiyonası'nın gelişmesinde TÜSF Asbaşkanı Yrd.Doç.Dr.Atilla PULUR, Genel Sekreter Nihat DOKER, Gazi Üni. Öğretim Görevlisi Mahire SEVİM ve özellikle Organizasyon Komitesi Başkanı Yrd.Doç.Dr.Serdar ELER ve çalışma arkadaşları Mustafa Saka, Burak Tezcan, Levent Tanık, Mesut Akgün, Hüseyin AŞÇI, hakem sorumluları Rıfat Pala, Vehbi İşgören, Ziya Davaslıgil, Recai Gülhan, yerel görevliler, sponsorluğu organize eden Korhan Özgül, Burhan Roe ve tüm sponsorlara üniversite gençliği adına teşekkür etmek gereklidir.

           Bu şampiyonaya şimdiye kadar Gazi, Marmara, Fırat, Ankara, Hacettepe, Sivas, ODTÜ, Cumhuriyet, Akdeniz, Bilgi, İstanbul Bahçeşehir, Muğla, Bolu, Niğde, Bursa, Konya Selçuk, Mersin Üniversiteleri, ASKİ, Nilüferspor, Türk Telekom, Üsküdar Belediyesi, Hollanda, Bulgaristan, Türkmenistan, Yunanistan ve Şöhretler gibi birçok takım katıldı.