Palmiye Merkezi

Tanıtım


KENDİNİZİ TROPİK BİR DÜNYADA BULABİLİRSİNİZ...


         Palmiye Merkezi ülkemizde palmiye sevgisinin ve türlerinin arttırılması amacı ile 1993 yılında, 80.000m kare alan üzerinde, Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde kurulmuştur. Merkezin Botanik Bahçesi 2005 yılında açılmıştır. Palmiye Merkezi Köyceğiz' e 2 Km uzaklıkta Ekincik yolu üzerindedir.


        Botanik Bahçesi, Palmetum (yaşayan palmiye müzesi), Kaktüs ve Sukkulent evi, Tropik Sera, Tropik Meyveler Bölümü ve Su Bahçelerinden oluşmaktadır. 140 tür palmiye yanında, ülkemizde ilk üretimi yapılan, tropik ve subtropik bitkiler, zengin su bitkileri koleksiyonu, tropik meyveler, sikaslar, nolinalar, starliçeler bulunmaktadır.


         Botanik Bahçesi dışında, Merkezin 7000m kare kapalı, yaklaşık 25.000m kare açık alanında çok çeşitli türden bitki üretimi yapılmakta ve satışa sunulmaktadır. Palmiye Merkezinde, palmiye ve palmiye dışı bitkilerin tohumları da satılmaktadır. 2008 yılında hizmete giren satış bölümü 10.000m kare alanda hizmet vermektedir.


        Palmiye Merkezine ait geniş bilgiye, merkezin www.palmiyemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sitenin bir özelliği de, her ay ülkemizde bilinmeyen veya az tanınan bir bitkinin tanıtılmasıdır.


       Köyceğiz' e böyle güzel bir Tropik dünyayı bahşeden Dr.Ragıp Esener' e teşekkür ederiz.