Köyceğiz’de Gelenek Değişmedi, Göle ‘Öğrenci’ Çaldılar

Köyceğiz’de Gelenek Değişmedi, Göle ‘Öğrenci’ Çaldılar

MSKÜ Köyceğiz Meslek Yüksekokulu’nda, önceki yıllarda olduğu gibi, mezun olan iki öğrenci, Nasrettin Hoca’nın hikayesinden yola çıkarak göle atladı.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 4’üncü mezunlarını veren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Köyceğiz Meslek Yüksekokulu’nda, önceki yıllarda olduğu gibi, mezun olan iki öğrenci, bir sonraki yıl daha fazla öğrencinin kayıt yaptırması amacıyla Nasrettin Hoca’nın hikayesinden yola çıkarak göle atladı.

ÖĞRENCİLERİN MUTLU GÜNÜ

MSKÜ Köyceğiz Meslek Yüksekokulu’nun 2015-2016 akademik yılı için düzenlenen mezuniyet töreni Köyceğiz Kordon’da yapıldı. Törene Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkan Vekili Nadi Pirci, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Aktürk, MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Şahin, Köyceğiz Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Ali Özler, Ortaca Meslek Yüksekokul Müdürü Ramazan Güp, öğrenciler ve aileleri katıldı.

MEZUN SAYISI 134’E ÇIKTI

Okulun 2012-2013 akademik yılında ilk kez 20 mezun verdiğini söyleyen Köyceğiz Meslek Yüksekokul Müdürü M. Ali Özler, 3 bölümde 460 öğrenciye eğitim verildiğini ve bu yıl mezun sayısının 134’e çıktığını belirtti.

ULUSLARARASI ALANA AÇILACAK

Mezun olan öğrencilere gerekli mesleki donanımların verildiğini söyleyen MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça da “Ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insanları yetiştirmekte azimli, kararlı ve güçlüyüz. Bundan sonra da Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde iş bulabilecek öğrencileri yetiştirmeye devam edeceğiz. Üniversite olmanın gerçek amacı uluslararası olabilmektir. Gelecekte daha kaliteli eğitime devam edeceğiz” diye konuştu.

KEPLERİNİ HAVAYA ATTILAR

Konuşmaların ardından okulu dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve başarı belgeleri verildi. Mezun olan öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte keplerini havaya attı.

GÖLE ÖĞRENCİ ÇALDILAR

Hep bir ağızdan Onuncu Yıl Marşı’nın okunmasının ardından 2016-2017 eğitim yılında daha fazla öğrenci gelmesi için öğrencilerden bazıları göle atladı. Tören sonrasında katılımcılara Köyceğiz Belediye Başkanlığı’nın verdiği yemeğin ardından veliler için tekne turu düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.