Ak Köprü

Tanıtım


GÖRKEMLİ TARİHİ VE EXTREME SPORLARI İLE AKKÖPRÜ...;


 30 metre yüksekliğinde ve 50 metre uzunluğundaki köprü, 2 kemerli ve 3 ayak üzerine yapılı. Dalaman nehrinin iki tarafı arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkileri de şekillendiren Akköprü, Köyceğiz'e 33 kilometre uzaklıkta. Taşların kimi yerlerde demir kancalarla tutturulmuş olması nedeniyle aradan geçen zamana rağmen aslını koruyan Akköprü, Dalaman Çayı üzerinde rafting yapanların da son durağı olma özeliği taşıyor.


Yapımında kullanılan taşların beyaz olması nedeniyle halkın "Akköprü" adını verdiği tarihi köprü, Akköprü barajının su tutması ile sular altında kalacak. Akköprü tarihinin yanı sıra, turizm açısından da önemli bir merkez. Dünyanın dört bir yanından gelen Rafting severler tarihi Akköprü ve üzerindeki Dalaman çayında buluşuyorlar. Rafting turizminin her zorluk derecesindeki parkurlarının mevcut olduğu Dalaman çayı Özellikle Akköprü bölgesinde Raftingçilerin odağıdır.


Ne var ki bir kaç yıla kadar yapımı tamamlanacak olan Akköprü barajından dolayı sular altında kalacak Tarihi Köprü' yü Bir an önce gidip görmeniz sizi 2000 yıl öncesine götürecek bir gizemdir.